Blog

Zmiękczacze wody – jak działają i który wybrać?

Zmiękczacze wody – jak działają i który wybrać?

Czy ktoś nie zna problemów z kamieniem z wody? Zniszczona armatura łazienkowa, awarie sprzętów AGD czy pieca grzewczego, wysuszona skóra i włosy, niedoprane ubrania. To tylko niektóre kłopoty wywoływane przez twardą wodę. Ale jest na nie sposób! Ze wszystkimi poradzi sobie centralny zmiękczacz wody. Praktycy szczególnie polecają modele Hydro, Hydro Plus i Water Technic.

czytaj dalej

Filtry do kuchni

Filtry do kuchni

Jeśli do spożycia kupujemy wodę butelkowaną, warto rozważyć montaż filtra kuchennego przeznaczonego do filtrowania wody do bezpośredniego spożycia. Jakie mamy możliwości? Przedstawiamy dwie najpopularniejsze.

czytaj dalej

Filtry na wodę studzienną

Filtry na wodę studzienną

Własne ujęcie to świetny sposób na zapewnienie sobie niedrogiego źródła wody w domu. Problemy mogą zacząć się w momencie, gdy okaże się, że pobierana z ziemi woda nie spełnia naszych oczekiwań i na przykład jest bogata w rudę żelaza niszczącą sprzęty, szkodliwy mangan czy brzydko pachnący amoniak lub związki azotowe. Często jest też twarda, a niekiedy pojawiają się w niej bakterie. Co jednak ważne, każdą wodę można dobrze uzdatnić. Służą do tego urządzenie na różnych złożach i charakteryzujące się różnymi sposobami działania. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

czytaj dalej

Filtry mechaniczne i węglowe

Filtry mechaniczne i węglowe

Zadaniem filtrów mechanicznych (siateczkowych, sznurkowych lub piankowych) jest zatrzymywanie drobinek organicznych, które często znajdują się wodzie. Może to być piasek lub muł, zanieczyszczenia humusowe, a nawet rdza, która odrywa się z rur transportujących wodę.

czytaj dalej

Co to jest twarda woda?

Co to jest twarda woda?

Na przedmiotach, które mają styczność z wodą, możemy zauważyć warstwy osadu, potocznie nazywanego „kamieniem”. Jest on efektem różnych składników mineralnych, występujących w strukturze wody, do których należy zaliczyć głównie krzemiany wapnia, magnezu, węglanów, chlorków oraz wielu innych. Kamień odkłada się w czajnikach, ekspresach do kawy, pralkach, zmywarkach, piecach CO, instalacjach wodno-kanalizacyjnych i grzewczych.

czytaj dalej

Co w wodzie oprócz twardości?

Co w wodzie oprócz twardości?

Cykliczne badania wody przeprowadzane w punktach ujęć pozwalają na weryfikowanie nie tylko twardości wody, ale także innych cech odpowiadających za jej wygląd, smak czy zapach. W dużej mierze kontrole pozwalają wyeliminować wiele negatywnych zjawisk, ale nie wszystkie. Bardzo często, w zależności od punktu poboru wody, nawet na stosunkowo niewielkim obszarze (np. gminy), jej jakość może znacząco się różnić.

czytaj dalej

Zmiękczacze do wody – co warto o nich wiedzieć?

Zmiękczacze do wody – co warto o nich wiedzieć?

Na to, jakiego rodzaju woda spływa po odkręceniu kurka kranu generalnie żadnego wpływu nie mamy, ale na to, z jakiego typu wody ostatecznie będziemy korzystać w naszym codziennym funkcjonowaniu jak najbardziej. Wraz z biegiem czasu, wśród konsumentów coraz większą popularność zdobywają zmiękczacze – specjalistyczne urządzenia poprawiające jakość wody.
czytaj dalej

Ile kosztuje eksploatacja zmiękczacza wody?

Ile kosztuje eksploatacja zmiękczacza wody?

To pytanie pojawia się bardzo często w czasie rozmów z naszymi Klientami. Wiele osób obawia się wysokich kosztów. Prawda jest jednak dość zaskakująca. Na koszty eksploatacyjne zmiękczacz wody składają się przede wszystkim koszty wody i soli potrzebnej do czyszczenia złoża. Po stronie kosztów możemy też zapisać zużytą energię elektryczną oraz koszty ewentualnego serwisowania urządzenia.

czytaj dalej

null
Blog prowadzi Łukasz Tabin, z branżą uzdatniania wody związany od lat, właściciel firmy Technika Wody.