Ceny zmiękczaczy do wody

Z jakiego powodu ceny zmiękczaczy do wody tak bardzo odbiegają od siebie? Jaka jest optymalna kwota na tego typu urządzenie? Postarajmy się dokładnie przeanalizować ten temat.

Kwota za odpowiedni zmiękczacz do wody uzależniona jest od kilku czynników. Są to: jakość zastosowanych komponentów, wielkość urządzenia oraz marża sprzedawcy. W przypadku zwiększonych gabarytów urządzenia cena ta nie wzrasta. Nie jest to jednak znaczące odchylenie od standardowej stawki. Większy wpływ na cenę mają zastosowane w urządzeniu komponenty. Trzeba jednak pamiętać, że niekoniecznie cena jest tutaj wyznacznikiem jakości i trwałości.

Najistotniejszą częścią urządzenia jest złoże żywiczne, którego celem jest zatrzymywanie związków wapnia i magnezu oraz mają bezpośredni kontakt z wodą. Proponujemy tu sprawdzenie parametrów wykorzystanej w zmiękczaczu żywicy i czy ma ona atest PZH. Sugerowanymi złożami są tu żywice monosferyczne. Posiadają one jednolite ziarna oraz są wytwarzane z ominięciem rozpuszczalników organicznych. Istotnym elementem przy tym urządzeniu jest głowica sterująca. Najlepiej kiedy głowica ta jest automatyczna oraz objętościowa. Powinna ona posiadać by-pass, a także mieć możliwość mieszania wody zmiękczonej z surową.

Dodatkowymi pozytywnymi kwestiami są cztery cykle regeneracji i kilkuletnia gwarancja na sprzęt. Na branżowych forach dyskusyjnych często poruszany jest temat tańszych zmiękczaczy, których głowice są produkcji chińskiej. Prawda jest tu jednak inna. Większość podzespołów produkowanych jest w krajach azjatyckich. Najważniejsze jest dobre wykonanie zaworu oraz wyposażenie w menu z polskim językiem. Warto też aby sprzedawca zapewniał także serwis pogwarancyjny.

Marża producenta jest często kwestią wpływającą najbardziej na cenę produktu. Tak samo jest w przypadku zmiękczaczy. Zmiękczacze nie są niezwykle skomplikowanymi mechanizmami, przez co ich cena nie powinna odbiegać od ceny za pralkę czy zmywarkę. Ceny zaczynające się od 1500 do 2500 to optymalne stawki za zmiękczacz. W tej cenie sprzęt będzie odpowiedni dla każdego standardowego użytkownika. Produkty o wyższych cenach dedykowane są dla zaawansowanych użytkowników. Tego typu zmiękczacze posiadają dodatkowe funkcjonalności oraz mają możliwości obsługi za pośrednictwem stosownej aplikacji.