Czy warto zamontować w kuchni filtr podzlewozmywakowy?

Dorosły człowiek powinien wypijać mniej więcej 2l płynów dziennie. Warto oczywiście zrezygnować z picia kolorowych napojów, które są niezdrowe, ale także zawierają liczne konserwanty. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się czysta, przefiltrowana domowym filtrem woda. Dlaczego rozsądniej jest zdecydować się na montaż filtra kuchennego niż postawić na regularny zakup wody butelkowanej? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czym są filtry kuchenne podzlewozmywakowe?

Zadaniem filtrów podzlewozmywakowych jest polepszenie parametrów, smaku, a także jakości wody. Można je zamontować w budynkach, do których została doprowadzona woda z sieci, jak również ze studni. Są one coraz popularniejszym rozwiązaniem, spotyka się je w bardzo wielu domach jednorodzinnych, ale także firmach, czy w budynkach użyteczności publicznej. Filtry te montuje się najczęściej w szafce, pod zlewem, nie zajmują one zbyt dużo miejsca, chociaż aranżując kuchnię lub też planując generalny remont, warto wziąć pod uwagę możliwość podłączenia tego typu sprzętu.

Filtry kuchenne podzlewozmywakowe do wody – dlaczego warto je zamontować?

Nie da się ukryć, że spożywanie wody butelkowanej cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, głównie ze względu na fakt, że zawiera ona cenne minerały, które pozwalają nie tylko nawodnić, ale także wzmocnić organizm. Podstawową wadą picia wody z butelki jest generowanie dużych kosztów związanych z zakupem tych produktów. Aby odpowiednio się nawadniać, należałoby kupować bardzo duże ilości zgrzewek wody na tydzień, dlatego dużo rozsądniej jest zdecydować się na montaż funkcjonalnego filtra podzlewozmywakowego.

Dzięki niemu można nie tylko oczyścić wodę z różnorodnych osadów, czy zanieczyszczeń, ale także pozbyć się drobnoustrojów, wirusów, bakterii i brzydkiego zapachu. Przefiltrowana woda jest smaczniejsza, zdrowsza i można ją pić prosto z kranu.

Kolejną, znaczącą zaletą montażu filtra podzlewozmywakowego jest fakt, że wspiera się środowisko, ponieważ ogranicza się zużycie i namnażanie plastiku. Korzystając wyłącznie z wody z kranu, nie trzeba kupować wody butelkowanej.

Filtry podzlewozmywakowe – na co warto się zdecydować?

Szukając odpowiedniego filtra podzlewozmywakowego, który spełni wszystkie oczekiwania, warto postawić na produkt sprawdzony oraz wysokojakościowy. Takimi urządzeniami są na pewno filtry podzlewozmywakowe Hydro RO i Hydro Slim, dzięki którym można pić smaczną i czystą wodę. Poniżej prezentujemy przykładowe produkty tych marek.

Filtr podzlewozmywakowy Hydro Slim – kompaktowy produkt, który nie wymaga magazynowania wody w osobnym zbiorniku. Woda filtrowana jest na bieżąco i nie odrzuca jej również do kanalizacji. Co ciekawe, zawiera wkład mineralizujący, dzięki czemu nasyca wodę zdrowymi minerałami.

Filtr kuchenny do wody RO6 Hydro – jest to filtr, który usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne i chemiczne. Ponadto, wyposażony został w membranę osmotyczną 75 gpd, dzięki czemu dodatkowo oczyszcza wodę również z metali ciężkich, bakterii i wirusów. Zawiera również wkład mineralizujący, ale także liniowy wkład węglowy.

Filtr do wody pitnej pod zlew RO7 Hydro –  filtr ten świetnie uzdatnia wodę. Został wyposażony w membranę osmotyczną 75 gpd, zapewniającą mu dobrą filtrację. Ponadto, ma również wkład mineralizujący oraz filtry z glinką bioceramiczną, która ma prozdrowotne działanie. Przefiltrowana woda ma właściwości uspokajające, polepsza krążenie.

Warto zdecydować się na montaż filtrów podzlewozmywakowych, gdyż oczyszczają one wodę z różnorodnych drobnoustrojów, bakterii, grzybów oraz osadu. Bardzo często zawierają również wkład mineralizujący, który dodatkowo polepsza walory smakowe wody oraz ma działanie wspierające organizm. Dzięki montażowi filtra można ograniczyć również zakup wody butelkowanej i tym samym wesprzeć środowisko.

Łukasz Tabin