Filtry wody Premium Filters

Strona główna > Filtry wody Premium Filters

Filtry wody Premium Filters

Filtry wody Premium Filters to nowoczesne produkty, które wyróżniają się doskonałą wydajnością, gwarantującą wieloletni proces użytkowania. Są sprzętem, który można montować w domach podłączonych do wody z własnego ujęcia oraz do sieci wodociągowej. Współpracują świetnie z innymi urządzeniami tej marki, między innymi ze zmiękczaczami. Mogą również stanowić uzupełnienie uzdatniaczy studziennych. Do produkcji filtrów Premium Filters wykorzystano elementy z tworzywa sztucznego. Urządzenia mają też certyfikat BPA free oraz bardzo długą, gdyż aż 5-letnią gwarancję.

7-stopniowy filtr kuchenny: ultrafiltracja z Redox

H2.REDOX.PH

Filtr kuchenny z serii Premium Filters produkowany jest w Polsce z wykorzystaniem tworzyw certyfikowanych znakiem BPA free. W Polsce produkowane są również wszystkie zawarte w nim wkłady, w tym redukujący potencjał ORP – życiodajny H2.Redox.pH. Konstrukcja filtra z wykorzystaniem membrany kapilarnej, wkładu mineralizującego i alkalizującego została przemyślana i sprawdzona w testach. Dzięki temu mamy pewność, że filtr działa wydajnie, jest ekologiczny, a pobierana woda smaczna i zdrowa.

Filtr do wody - co to jest, jak działa?

Filtry do wody są urządzeniami służącymi do oczyszczania surowej cieczy z różnych zanieczyszczeń, takich jak związki chemiczne, metale ciężkie, bakterie, wirusy, glony, osady. Przefiltrowana woda ma o wiele lepszy smak, zapach i barwę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów filtrów. Do popularnych można zaliczyć tak zwane filtry mechaniczne, które usuwają zanieczyszczenia typu piasek, osady i rdza. Wykorzystuje się je zazwyczaj w pierwszym etapie oczyszczania wody. Chętnie kupowanymi produktami są również filtry odwróconej osmozy, które usuwają bakterie, wirusy i zatrzymują szkodliwe mikrozanieczyszczenia.

Filtry kapilarne - co je wyróżnia?

Alternatywą dla filtrów odwróconej osmozy są tak zwane filtry kapilarne, które w przeciwieństwie do nich, nie wymagają magazynowania wody w osobnym zbiorniku, gdyż jest ona filtrowana na bieżąco. Ponadto, w urządzeniach tych nie ma odrzutu wody do kanalizacji. Działanie filtrów kapilarnych bazuje na zasadzie ultrafiltracji, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości wody pitnej lub też przemysłowej.

Membrany kapilarne to cienkościenne, porowate rurki wykonane z materiałów polimerowych, takich jak poliwęglan, polieterosulfon. Membrany te mają bardzo małe pory o średnicy od 0,01 do 0,1 mikrometra, co pozwala na zatrzymywanie większości zanieczyszczeń, w tym bakterii, wirusów, koloidów i zawiesin.

Proces ultrafiltracji w filtrach kapilarnych przebiega następująco:

  1. Woda zanieczyszczona wpływa do komory filtracyjnej, w której znajdują się membrany kapilarne.
  2. Pod wpływem różnicy ciśnień woda przepływa przez porowate ścianki membran.
  3. Cząsteczki zanieczyszczeń większe niż pory membrany zostają zatrzymane na powierzchni membrany, podczas gdy czysta woda przenika przez membranę do wnętrza kapilar.
  4. Oczyszczona woda jest zbierana w komorze filtracyjnej i dalej przemieszcza się do miejsca docelowego (np. kranu w domu, zakładu przemysłowego, itp.).

Filtr Premium Filters H2.REDOX.PH

Nowoczesny filtr Premium Filters H2.REDOX.PH to typowy filtr kapilarny, który wykonany został w technologii ultrafiltracji. Urządzenie to świetnie oczyszcza wodę z wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby w negatywny sposób wpłynąć nie tylko na jakość wody, ale także na zdrowie ludzkie oraz na stan urządzeń domowych.

Filtr Premium Filters Redox eliminuje zanieczyszczenia organiczne, chemiczne oraz mechaniczne, takie jak rdza, pył, niewielki piasek. Usuwa też niektóre bakterie i grzyby.

Co więcej, filtr Redox zaopatruje również wodę w niezbędnej mikroelementy i produkuje wodę alkaliczną. Ma ona właściwości prozdrowotne i zdolność do usuwania wolnych rodników, które odpowiedzialne są między innymi za proces starzenia się organizmu.

Dodatkowo, woda zostaje nasycona przy wykorzystaniu wkładu mineralizującego, który składa się z glinki bioceramicznej oraz pokruszonej skałki dolomitowej. Ciecz jest wysoko nasycona jonami, dzięki temu picie jej polepsza krążenie krwi w organizmie, dodaje energii i reguluje gospodarkę hormonalną.

Filtr Redox Premium Filters jest niewielkich, kompaktowych wymiarów, dlatego bez problemu można go zamontować nawet w szafce pod zlewem lub też ustawić bezpośrednio na blacie kuchennym. W komplecie z filtrem można nabyć nowoczesną, chromowaną wylewkę, czujnik antyzalaniowy i komplet wkładów przeznaczonych na pierwszą wymianę.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup filtra Redox Premium Filters?

Urządzenie to bardzo precyzyjnie usuwa z wody wiele zanieczyszczeń, dzięki temu można ją pić bezpośrednio z kranu. Rozwiązanie to eliminuje również konieczność kupowania wody mineralnej w plastikowych butelkach. W ten sposób można wspierać środowisko i rozwój ekologii.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.