Filtr samoczyszczący

Strona główna > Filtr samoczyszczący

Filtry samoczyszczące do wody / Prefiltry Water Technic

Filtry samoczyszczące są przeznaczone do redukcji sporych ilości zanieczyszczeń w filtrowanym medium, ich zadaniem jest również, m.in. ochrona urządzeń. Zakłada się je zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i przedsiębiorstwach, zakładach produkcyjnych lub warsztatach. Nadmiar rdzy, mułu, a nawet drobnych zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie, zwykle dość szybko osadza się w filtrze. Aby nie tracić zbędnych pieniędzy oraz czasu na częstą wymianę tradycyjnego filtra mechanicznego, rozsądniej jest zdecydować się na montaż funkcjonalnego rozwiązania, jakim są samoczyszczące filtry. Warto też wspomnieć, że sprzęt ten wykorzystywany jest najczęściej do wstępnego oczyszczania wody.

Wkłady filtracyjne

Filtry samoczyszczące są zwykle wyposażone we wzmocnione wkłady filtracyjne, które cechuje znacznie dłuższa żywotność niż tradycyjnych wkładów, znajdujących się we filtrach mechanicznych. Brud zalegający we wkładach zostaje samoczynnie usunięty przez filtr, istnieje jednak możliwość ręcznego doczyszczania wkładu wodą pod ciśnieniem lub specjalną, mniejszą szczoteczką.

Proces czyszczenia

Proces usuwania brudu w wielu modelach tych filtrów zależny jest od różnicy ciśnień. Nagromadzone zanieczyszczenia w sicie powodują spadek ciśnienia wody, co doprowadza do procesu samooczyszczania się filtra. Filtr pracuje zatem bardzo wydajnie i nie pozwala na nadmierną utratę cieczy. Sposób automatycznego usuwania brudu w filtrze samoczyszczącym się może być jednak zależny od kilku czynników, m.in. od wydajności filtra, filtrowanej cieczy czy miejsca instalacji.

Prefiltr Water Technic - samoczyszczący filtr wstępny

Prefiltr z serii Water Technic to wysokiej jakości mosiężny filtr samoczyszczący z funkcją opłukiwania wewnętrznej siatki filtracyjnej (osadnika) o gęstości 50 mikronów. Urządzenie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne (m.in. piasek, rdza, osady organiczne). Czyszczenie filtra odbywa się w momencie otwarcia zaworu spustowego (u dołu filtra – przystosowane do podłączenia wężyka ½”). Wówczas wszystkie nagromadzone osady pod wpływem ciśnienia wody odprowadzane są na zewnątrz, do kanalizacji lub podstawionego pojemnika. Przezroczysty klosz pozwala kontrolować stopień zanieczyszczenia. Filtr posiada skalę umożliwiającą zaznaczenie miesiąca w którym wykonano ostatnie czyszczenie. W zestawie stopka do przykręcenia do ściany, komplet przyłączy (3/4 oraz 1”) oraz klucz do wykręcenia klosza w celu okresowej wymiany osadnika (raz na 5 lat). Niewielkie wymiary filtra (20×18 cm) i łatwość montażu pozwalają na instalację nawet w trudno dostępnych miejscach. Dokładny, trwały i wygodny – taki jest prefiltr Water Technic. Sprawdzi się jako domowy filtr mechaniczny oraz doskonałe uzupełnienie instalacji ze zmiękczaczem wody.

Do pobrania