Zmiękczacze wody
Strona główna > Zmiękczacze wody

Zmiękczacze wody Water Technic

Water Technic to marka zmiękczaczy i filtrów, które są gwarancją zauważalnej poprawy jakości wody. Urządzenia wyróżniają się nie tylko skutecznym działaniem, ale też trwałością i bezawaryjnością. W filtrach i zmiękczaczach Water Technic zastosowano 4-cyklowy zawór sterujący typu up-flow z funkcją „suchego zbiornika” w zmiękczaczu wody. Na uwagę zasługuje także podwójna mineralizacja i jonizacja wkładem Redox w filtrze odwróconej osmozy.

Urządzenia z opisywanej linii produkowane są w Polsce, z zachowaniem najwyższych standardów. Potwierdzeniem jakości zmiękczaczy wody Water Technic są certyfikaty żywnościowe i atesty konsumenckie. Co więcej, omawiane urządzenia objęte są najdłuższymi na rynku gwarancjami.

Zmiękczacze do wody Water Technic

11, 20, 26 i 32 litry złoża żywicy monosferycznej

Najlepsze jakie znamy

Zmiękczacze wody z serii Water Technic posiadają najdłuższą na rynku gwarancję – aż 10 pełnych lat! We wszystkich modelach pracuje 4-cyklowy sterownik z funkcją oszczędnej regeneracji przeciwprądowej (up-flow) dodatkowo wspomaganej płukaniem złoża czystą wodą przed i po etapie solankowania oraz układaniem (formowaniem) złoża. Dzięki temu żywica jonowymienna jest bardzo dobrze czyszczona i zachowuje długą żywotność, a woda nigdy nie ma słonego posmaku po regeneracji. Higienie i ekonomice pracy sprzyja również funkcja „suchego zbiornika”, dzięki której sól regeneracyjna zalewana jest miękką wodą bezpośrednio przed czyszczeniem złoża.

Urządzenia Water Technic mogą przeprowadzać regenerację złoża w sposób proporcjonalny (tzw. czyszczenie inteligentne / tryb wakacyjny). Oznacza to jeszcze niższe zużycie soli na płukanie, ponieważ zmiękczacz zawsze pobierze ilość regenerantów wprost proporcjonalną do stopnia wykorzystania złoża żywicznego. Dodatkowo, regeneracja inteligentna planuje rezerwę miękkiej wody do momentu czyszczenia złoża i gwarantuje nieprzerwany (nawet na moment) do niej dostęp.

W zmiękczaczach Water Technic zastosowana została też specjalna wysokowydajna monosferyczna żywica jonowymienna Lewatit S1567 produkcji niemieckiego koncernu Bayer (Lanxess). Żywica ta wytwarzana jest bez użycia rozpuszczalników organicznych. Dzięki temu jest szczególnie polecana do gospodarstw domowych. Jest też bardzo oszczędna. Potrzebuje o około 30 proc. mnie wody i soli do regeneracji niż standardowe żywice.

Każdy zmiękczacz Water Technic posiada unikalny program Water Technic PRO System. Potwierdzony jest specjalnym hologramem na obudowie stacji i oznacza:

  • pełną 10-letnią gwarancję

  • 4-cyklowy tryb pracy z oszczędną regeneracją typu up-flow (przeciwprądową)

  • funkcję czyszczenia proporcjonalnego z rezerwą miękkiej wody

  • działanie w trybie „suchego zbiornika” – solanka wytwarzana przed regeneracją złoża

  • możliwość zainstalowania adaptera do chlorowania złoża kontrolowanego przez głowicę

  • opcję podłączenia zewnętrznych urządzeń do głowicy sterującej (np. rozwiązań inteligencji budynkowej)

  • możliwość regulacji stopnia zmiękczenia – funkcja Smart Soft

  • funkcje Easy Start oraz Top Hygienic (okresowa regeneracja złoża przy braku poboru wody)

  • język polski w menu sterownika wraz z pamięcią ustawień w przypadku braku zasilania

  • atest żywnościowy Polskiego Zakładu Higieny

Dodatkowo, dla Państwa wygody, zmiękczacze wody Water Technic wyposażone są w alarm niskiego poziomu soli. Aktywujemy go jednorazowo w menu głowicy sterującej, a po każdym uzupełnieniu soli wpisujemy, ile kilogramów dodaliśmy. Zmiękczacz przelicza regeneracje złoża i jeśli w zbiorniku pozostanie mniej tabletek niż na trzy płukania - wyświetli na ekranie stosowny komunikat.

Do pobrania