Sterylizatory wody Hydro Steri

Strona główna > Sterylizatory wody Hydro Steri

Sterylizatory wody (lampy UV) Hydro Steri

Jednym z najskuteczniejszych sposobów uzdatniania, pozbywania się niechcianych bakterii z wody wodociągowej lub też z własnego ujęcia jest zamontowanie sterylizatora wody, czyli tak zwanej lampy UV. Promienie ultrafioletowe są zupełnie bezpieczne dla zdrowia, a zastosowanie tego rozwiązania pozwala całkowicie wykluczyć używanie środków chemicznych do dezynfekcji. Dzieje się tak dlatego, że lampa działa w sposób ciągły, przepływowo, natomiast odkażanie wody przy wykorzystaniu środków chemicznych, jest zwykle jednorazową czynnością. Nie da się również ukryć, że czyszczenie wody przy użyciu chemicznych preparatów nie do końca jest zdrowe dla organizmu.

Lampy UV montuje się zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w domach jednorodzinnych. Mogą służyć zatem do użytku firmowego oraz indywidualnego.

Jak działają sterylizatory wody?

Czynnikiem odkażającym, który znajduje się w sterylizatorach, jest ultrafiolet. Jest to promieniowanie elektromagnetyczne, które zawiera się w przedziale pomiędzy światłem widzialnym a rentgenowskim, nie jest jednak widoczne dla oka ludzkiego.

Promieniowanie UV ma właściwości dezynfekujące, usuwa szkodliwe związki oraz mikroorganizmy, które mogą znajdować się w wodzie, np. bakterie, grzyby, wirusy, itp. Promieniowanie to wpływa bezpośrednio na DNA organizmów, doprowadzając do uszkodzenia materiału genetycznego i tym samym powoduje trwałe unicestwienie wirusów lub bakterii. Warto również wspomnieć, że sprzęt ten nie wpływa negatywnie na jakość wody, nie zmienia jej składu i smaku.

Lampy UV – główne zalety urządzenia

Poniżej przedstawiamy główne zalety lamp UV, czyli sterylizatorów wody.

  • Bezobsługowe działanie – wystarczy raz w roku wymienić promiennik,
  • Brak ryzyka przedawkowania czynnika bakteriobójczego,
  • Wysoka jakość stali kwasoodpornej – dzięki zastosowaniu tego materiału urządzenie nie pokrywa się rdzą.
  • Wysoka skuteczność w usuwaniu bakterii, wirusów, grzybów i innych drobnoustrojów,
  • Niskie koszty utrzymania,
  • Trwałość, solidność.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z dostępnymi w naszym asortymencie lampami UV do odkażania wody.

Lampy UV Hydro Steri 6W-55W

Bakterie w wodzie? Żaden problem!
Seria lamp UV Hydro Steri to wysokiej jakości filtry dezynfekujące wodę
. Ich zastosowanie gwarantuje likwidację mogących się w niej znajdować bakterii i drobnoustrojów, również tych z grupy coli. Lampy Hydro Steri charakteryzują się szeroką gamą mocy i wydajności – od 6 do 375 W. Najpopularniejszy model dedykowany do domów jednorodzinnych posiada moc 25 W i wydajność 1,36 m3/h. Każda lampa wyposażona jest w chromowaną osłonę ze stali nierdzewnej, zasilacz oraz diodę LED obrazującą poprawną pracę urządzenia. Najmocniejsze wersje posiadają także elektroniczny licznik czasu pracy. Co najważniejsze, wszystkie lampy z serii Hydro Steri wyposażone są markowe promienniki UV firmy Philips, które wytwarzane są w Polsce. Ich żywotność wynosi 8 000 godzin, a więc około 12 miesięcy. Lampy UV z serii Hydro Steri są doskonałą alternatywą dla stosunkowo drogich urządzeń z tzw. elektronicznym balastem, czyli miernikiem czasu pracy połączonym z alarmem jego przekroczenia. Zalecane są szczególnie do dezynfekcji wody z własnego ujęcia.