Zmiękczacze wody Premium Filters

Strona główna > Zmiękczacze wody Premium Filters

Zmiękczacze wody Premium Filters

Urządzenia marki Premium Filters to wysokiej jakości stacje zmiękczające i uzdatniające wodę. Ich wytwórcą jest renomowana amerykańska firma Pentair Water – obecna na światowych rynkach od dziesięcioleci. Produkcja zmiękczaczy odbywa się w Europie, w Belgii, i prowadzona jest pod ścisłym nadzorem jakościowym i higienicznym. Zastosowane w tych urządzeniach rozwiązania obliczone są na doskonałą wydajność oraz wieloletni proces użytkowania. Dlatego zmiękczacze wody Premium Filters objęte są bardzo długimi okresami gwarancyjnymi. Jesteśmy przekonani o ich bezkompromisowej jakości oraz przemyślanych rozwiązaniach funkcjonalnych.

Zmiękczacze wody Premium Filters by Pentair

30 litrów złoża żywicznego

Zmiękczacze wody Premium Filters by Pentair są w pełni automatyczne i posiadają niezawodną 5-cyklową głowicę sterującą firmy Pentair. Działają w systemie objętościowym, co oznacza, że regenerują złoże po pobraniu wyznaczonej ilości wody. Dla zwiększenia higieny mogą regenerować się także po upływie określonej ilości dni, nawet w przypadku braku poboru wody (funkcja wakacyjna). Możliwe jest też dowolne wyregulowanie stopnia zmiękczenia. Zastosowano tu wysokiej jakości 30-litrowe złoże żywiczne. Jest to bardzo wydajna, certyfikowana przez PZH żywica amerykańskiej firmy Dow Chemicals. Zmiękczacze Premium Filters charakteryzuje także funkcjonalna i smukła obudowa (tylko 120x43x31 cm) oraz zabezpieczenie antyzalaniowe w postaci zaworu odcinającego. Na uwagę zasługuje również nowoczesny panel sterujący umieszczony pod kątem 20 stopni (łatwiejszy odczyt) oraz konstrukjca otworu soli w kształcie lejka, co znacznie ułatwia zasypywanie zmiękczacza tabletkami solnymi. Wydajność robocza stacji to aż 2,2 metrów sześć. wody na godzinę, dzięki czemu zmiękczacz sprawdzi się nawet w dużych rodzinach. Każda stacja posiada na wyposażeniu fabryczny zawór obejściowy by-pass.

Wysokojakościowe zmiękczacze wody

W przeważającej części kraju w gospodarstwach domowych występuje problem z twardą wodą, która ma niestety bardzo niekorzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu AGD oraz instalacji wodnej. Zawiera ona znaczne ilości minerałów, takich jak magnez oraz wapń, które doprowadzają do utworzenia się tak zwanego kamienia kotłowego. Gromadzi się on wszędzie tam, gdzie podgrzana zostaje nieuzdatniona woda, np. wewnątrz kotłów, rur, urządzeń, takich jak czajnik czy pralka i przyczynia się do wystąpienia niechcianych awarii.

Decydując się na zakup sprawdzonego zmiękczacza wody Premium Filters można skutecznie i szybko zniwelować ten problem, a także podwyższyć jakość wody i poprawić jej smak oraz zapach.

Jak działa zmiękczacz do wody?

Podstawową zasadą działania zmiękczacza wody jest wymiana jonowa. Proces ten odbywa się na specjalnej, kationowej żywicy jonowymiennej. Surowa woda przepływa przez żywiczną kolumnę filtracyjną. Dochodzi do procesu wymiany jonowej. Zawarte w wodzie jony magnezu oraz wapnia są wymieniane na neutralne jony sodu, które dotychczas były połączone z ziarnem żywicy. W ten sposób przefiltrowana i zmiękczona woda trafia do instalacji. Funkcjonalny zmiękczacz wody Premium Filters niweluje problemy związane z gromadzeniem się białego osadu. Dzięki temu rury pozostają wewnątrz czyste, a twarda woda nie trafia do urządzeń, np. czajnika czy też pralki.

Montaż zmiękczacza wody

Montaż zmiękczaczy marki Premium Filters jest dość łatwy, wystarczy zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w dołączonej do produktu w instrukcji obsługi. Co więcej, urządzenie podłącza się na wejściu wody do budynku, czyli najczęściej w piwnicy, garażu lub też pomieszczeniu gospodarczym. Dzięki temu woda zostaje uzdatniona na całej długości instalacji.

Zmiękczacze Premium Filters – dlaczego warto zamontować?

Decydując się na montaż funkcjonalnego zmiękczacza marki Premium Filters, można uniknąć wielu negatywnych skutków użytkowania twardej wody. Przede wszystkim urządzenie to świetnie sprawdza się w walce z popularnym kamieniem kotłowym, czyli osadem, który doprowadza do awarii sprzętu oraz instalacji wodnych. Ponadto, gromadzenie się kamienia kotłowego wewnątrz wymienników ciepła przyczynia się do powstawania strat energetycznych, osad stanowi też barierę w procesie przekazywania ciepła. Podłączenie zmiękczacza pozwala uniknąć tego problemu i tym samym zmniejszyć nieco rachunki za ogrzewanie.

Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty. Dysponujemy sprzętem wysokojakościowym z pełną gwarancją. W przypadku pytań służymy również doradztwem.