Linia Premium Filters

Strona główna > Linia Premium Filters

Premium Filters - zmiękczacze, filtry, uzdatniacze wody

Zmiękczanie i filtrowanie wody sieciowej | Uzdatnianie do wody ze studni

Urządzenia marki Premium Filters to wysokiej jakości stacje zmiękczające i uzdatniające wodę. Ich wytwórcą jest renomowana amerykańska firma Pentair Water – obecna na światowych rynkach od dziesięcioleci. Produkcja zmiękczaczy odbywa się w Europie, w Belgii, i prowadzona jest pod ścisłym nadzorem jakościowym i higienicznym. Zastosowane w tych urządzeniach rozwiązania obliczone są na doskonałą wydajność oraz wieloletni proces użytkowania. Dlatego zmiękczacze wody Premium Filters objęte są bardzo długimi okresami gwarancyjnymi. Jesteśmy przekonani o ich bezkompromisowej jakości oraz przemyślanych rozwiązaniach funkcjonalnych.

Zmiękczacze wody
Premium Filters (Pentair)

7-stopniowy filtr
kuchenny H2.REDOX.PH

Uzdatniacze studzienne
5w1 Premium Filters

Urządzenia do uzdatniania wody studziennej i wodociągowej

Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na korzystanie ze studni przydomowej, czy na podłączenie budynku do sieci wodociągowej, warto postawić również na montaż funkcjonalnych urządzeń, uzdatniających wodę. Należą do nich: filtry, które oczyszczają ją ze wszystkich, niekorzystnych związków chemicznych i organicznych, sprzęt zmiękczający wodę, a także kompaktowe uzdatniacze, które są wyposażone w funkcję zarówno oczyszczającą, jak i zmiękczającą wodę.

Dzięki profesjonalnemu systemowi uzdatniania wody od Premium Filters można wyeliminować problem zanieczyszczonej, a także twardej wody, która przyczynia się do szybszego zużycia się różnorodnych sprzętów domowych, czy do zapychania rur wodno-kanalizacyjnych. Taka woda może być niekorzystna dla zdrowia, jeśli pojawi się w niej sporo różnorodnych drobnoustrojów, na przykład bakterii, czy wirusów. 

Jak działają filtry do wody?

Nowoczesne filtry działają na zasadzie zatrzymywania na swojej powierzchni zanieczyszczeń oraz pochłaniania różnorodnych związków, których należy pozbyć się z wody. Dzięki zamontowaniu filtrów można między innymi zniwelować toksyny, związki organiczne, polepszyć smak, zapach i barwę wody, a także pozbyć się zbyt dużej ilości żelaza, manganu, czy siarkowodoru. Ponadto, wysokiej jakości filtry linii Premium Filters usuwają także metale ciężkie, jony soli i różnorodne zanieczyszczenia organiczne, a nawet pierwiastki radioaktywne i bakterie.

Zmiękczacze do wody - w jaki sposób pracują?

Praca zmiękczacza polega na wymianie jonowej, między jonitami, czyli złożem filtracyjnym, a jonami, które występują w roztworze, czyli w surowej wodzie. Wymiana jonowa zachodzi w złożach filtracyjnych nazywanych żywicami jonowymi. Za twardość wody odpowiadają przede wszystkim jony wapnia, a także magnezu. Dzięki zamontowaniu funkcjonalnego zmiękczacza wody z linii Premium Filters jony te wymieniane są na neutralne jony sodu. Warto pamiętać, że twarda woda przyczynia się do gromadzenia się nieestetycznego nalotu zwanego kamieniem kotłowym, który może przyczynić się do między innymi szybszych awarii sprzętów AGD. Warto zdecydować się na zakup profesjonalnego zmiękczacza.

Uzdatniacze do wody Premium Filters

Proponujemy również Państwu zakup funkcjonalnych i kompaktowych uzdatniaczy studziennych 5w1 Premium linii Premium Filters. Są to urządzenia, które mają wbudowane dwie funkcje: zarówno oczyszczają wodę, jak i usuwają jony magnezu oraz wapnia, odpowiadające za twardość wody. 

Zapraszamy serdecznie do składania zamówień naszych produktów z linii Premium Filters.