Sterylizatory wody (lampy UV)

Strona główna > Sterylizatory wody (lampy UV)

Sterylizatory wody (lampy UV)

Aby móc swobodnie i bez obaw korzystać z wody pitnej, warto ją wcześniej przefiltrować, uzdatnić do spożycia. Woda z własnego ujęcia, czyli popularna woda studzienna, może zawierać niekorzystne dla zdrowia pierwiastki, drobnoustroje oraz związki chemiczne i organiczne, mogące mieć niekorzystny wpływ na ludzki organizm, a nawet zdrowie. Sprzedajemy wysokojakościowe sterylizatory wody, inaczej nazywane lampami UV, które zabijają wszelkie bakterie, a także wirusy czy grzyby.

Sterylizatory wody
Hydro Steri

Antybakteryjne stylizatory wody UV

Antybakteryjne stylizatory wody UV generują promieniowanie ultrafioletowe, które niweluje niekorzystne związki zawarte w wodzie, jednak jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu nowoczesnych sterylizatorów UV nie trzeba wykorzystywać dezynfekatorów chemicznych i innych środków do dezynfekcji. Dzieje się tak głównie dlatego, że sterylizator działa w sposób ciągły, przepływowo, natomiast odkażanie wody przy wykorzystaniu chemikaliów jest jednorazową czynnością, a przy okazji nie do końca zdrową dla organizmu.

Sterylizatory wody - kiedy montować?

Sterylizatory UV można również montować w budynkach podłączonych do wody z sieci wodociągowej. Należy jednak pamiętać, że urządzenie musi być ostatnim ogniwem uzdatniającym, ponieważ wcześniej trzeba usunąć z cieczy wszelkie zanieczyszczenia, na przykład mechaniczne, zawiesiny czy nadmiar manganu i żelaza oraz magnezu i wapnia. W tym celu można użyć odżelaziacza oraz zmiękczacza.

Jakie zalety mają sterylizatory wody?

Wykorzystując sterylizator wody, nie trzeba obawiać się ryzyka przedawkowania czynnika bakteriobójczego, jak ma to miejsce w przypadku użycia środków chemicznych. Ponadto, urządzenia działają bezobsługowo, raz w roku wystarczy wymienić promiennik. Lampy UV nie pokrywają się rdzą, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Co więcej, cechuje je niezwykle wysoka skuteczność usuwania wszelkich drobnoustrojów. Są to urządzenia trwałe i solidne.

Sterylizatory wody Hydro Steri

Sprzedajemy nowoczesne sterylizatory wody marki Hydro Steri. To wysokiej jakości urządzenia filtrujące i dezynfekujące wodę. Usuwają wszelkie bakterie, drobnoustroje, także te z grupy coli. Lampy wyróżniają się szeroką gamą mocy oraz wydajności od 6 do 375 W. Wyposażone są między innymi w chromowaną osłonę ze stali nierdzewnej, diodę LED, która obrazuje poprawną pracę urządzenia, a także zasilacz. Świetnie sprawdzają się do dezynfekcji wody z własnego ujęcia.

Zachęcamy do składania zamówień.