Dwuelementowe zmiękczacze wody

Strona główna > Dwuelementowe zmiękczacze wody

Dwuelementowe zmiękczacze wody Water Technic

Water Technic jest popularną, firmową linią, należącą do przedsiębiorstwa Technika Wody. Do urządzeń tej marki można zaliczyć między innymi funkcjonalne zmiękczacze, a także filtry do wody. Warto podkreślić, że cały sprzęt jest produkowany w Polsce, z gwarancją wysokiej jakości, a także niezawodności zastosowanych komponentów. Urządzenia Water Technic mają certyfikat sanitarny Polskiego Zakładu Higieny. Dopasowane zostały również do potrzeb wymagających klientów. Wśród popularnych urządzeń od Water Technic, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie, z pewnością należy wymienić dwuelementowe zmiękczacze wody, które stanowią świetną alternatywę dla typowych zmiękczaczy kompaktowych.

Dwuelementowe zmiękczacze do wody Water Technic

35, 50, 65 i 80 litrów złoża żywicy monosferycznej

Dwuelementowe zmiękczacze wody z serii Water Technic posiadają wszystkie funkcjonalności programu Water Technic PRO System oraz alarm niskiego stanu soli. Objętę są także pełną 10-letnią gwarancją producenta. Stacje te występują w aż czterech dużych rozmiarach: 35, 50, 65 i 80 litrów złoża żywicznego. Dzięki temu można precyzyjnie dobrać urządzenie do własnych potrzeb, a także do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych. Zależnie od poboru wody oraz jej twardości - poszczególne stacje przeznaczone są dla gospodarstw domowych w których mieszka 5 lub więcej osób oraz do zastosowań profesjonalnych, np. parowe myjnie samochodowe, piekarnie, drukarnie, małe przetwórstwo i produkcja. Dwuelementowa konstrukcja (osobno zasobnik na sól tabletkową i osobno butla za złożem żywicznym i głowicą sterującą) ułatwia ich rozmieszczenie w ciasnych pomieszczeniach oraz późniejszą konserwację (czyszczenie zasobnika na sól).

Do pobrania

Dwuelementowe zmiękczacze wody - co warto wiedzieć?

Dwuelementowe zmiękczacze od Water Technic mają aż 4-cyklowy tryb pracy z oszczędną regeneracją typu up-flow i czyszczeniem proporcjonalnym. 4-cyklowy sterownik umożliwia dostarczenie najwyższej jakości wody, zapewnia długą żywotność złoża, a także ekonomiczną eksploatację.

Ponadto, zmiękczacze te zostały również wyposażone w funkcję Easy Start czy Top Hygienic, które umożliwiają okresową regenerację złoża przy braku poboru wody. W zmiękczaczach dwuelementowych od Water Technic istnieje również możliwość regulacji stopnia zmiękczania, dzięki funkcji Smart Soft. Urządzenie to można zatem z powodzeniem montować w instalacjach stalowych i miedzianych, a także wykorzystywać jako sprzęt przygotowujący wodę spożywczą. Osoby, którym zależy na zwiększeniu higieny, mogą doposażyć dwuelementowy zmiękczacz w adapter, który jest sterowany przez głowicę i delikatnie chloruje złoże podczas regeneracji. Funkcja ta jest bardzo przydatna, zwłaszcza gdy gospodarstwo domowe lub też zakład produkcyjny są podłączone do wody z własnego ujęcia.

Warto również podkreślić, że dwuelementowe zmiękczacze nazywane również zmiękczaczami dwuczęściowymi, świetnie działają w trybie tak zwanego suchego zbiornika, kiedy solanka wytwarzana jest przed regeneracją złoża. Dzięki temu nie tworzą się złogi solne w zbiorniku.

Dwuelementowe zmiękczacze od Water Technic są urządzeniami w pełni automatycznymi, które w bardzo łatwy sposób można zamontować. Do każdego zakupu urządzenia dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim.

Zmiękczacze dwuelementowe - zastosowanie

Wydajne dwuelementowe zmiękczacze wody przeznaczone są przede wszystkim do montażu w instalacjach przemysłowych, w instalacjach grzewczych czy też obiegach chłodniczych. Świetnie radzą sobie ze zmiękczaniem wody o bardzo wysokim stopniu twardości.