Baterie trójdrożne Hydro Faucets

Strona główna > Baterie trójdrożne Hydro Faucets

Baterie trójdrożne Hydro Faucets

Trójdrożne baterie kuchenne to idealne rozwiązanie dla osób posiadających w swoim domu filtry odwróconej osmozy, filtry kapilarne lub inne systemy podzlewozmywakowe. Wylewka trójdrożna eliminuje konieczność posiadania dwóch osobnych baterii, co zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania filtra i poprawia estetykę kuchni.

Dwa osobne zawory przeznaczone są dla wody wodociągowej zimnej i ciepłej oraz przefiltrowanej. Trzy osobne obwody gwarantują, że woda sieciowa z filtrowaną nie będą się mieszać. Istnieje możliwość obrócenia kranu o 360 stopni.

Wszystkie baterie są solidnie i precyzyjnie wykonane z wysokiej jakości materiałów, objęte pełną 2-letnią gwarancją. Duży wybór wzorów oraz rodzajów wykończenia (chrom, satyna, miedź, biel lub czerń) umożliwia podkreślenie wzornictwa każdej kuchni. Polecamy!

Trójdrożne baterie kuchenne

Do pobrania

Mechanizm działania baterii trójdrożnej

Baterie trójdrożne zapewniają dostęp do wody zwykłej, czyli zimnej i ciepłej oraz filtrowanej. Bateria ta działa na zasadzie systemu dwóch odrębnych obwodów. Zwykła woda kranowa doprowadzona jest obwodem bezpośrednio z sieci wodociągowej, natomiast woda filtrowana dostarczana jest osobnym obwodem i zanim trafi do kranu, przepływa przez zamontowany w nim filtr. Dzięki temu oba rodzaje cieczy nie mieszają się. Woda filtrowana uruchamiana jest odrębnym kurkiem, więc nie trzeba zużywać oczyszczonej wody wtedy, kiedy nie potrzebujemy eksploatować filtra. Takie rozwiązanie pozwala zachować dłużej jego żywotność.

Bateria trójdrożna – zalety

Montaż baterii trójdrożnej ma kilka zalet. Należą do nich przede wszystkim:

  • oszczędność przestrzeni,
  • łatwość użytkowania,
  • dłuższa żywotność i większa wydajność filtra.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Mimo że stan wody kranowej jest stale kontrolowany przez lokalne stacje sanitarno-epidemiologiczne, warto zdecydować się na montaż funkcjonalnego filtra, który oczyści wodę z wszelkich, ewentualnych zanieczyszczeń. To rozwiązanie jest także szczególnie zalecane osobom, korzystającym z wody z własnego ujęcia, czyli ze studni.

Woda, zarówno ta z sieci wodociągowej, jak i studzienna może zawierać związki wapnia i magnezu, które negatywnie wpływają na jej stan. Powodują one wytrącanie się tak zwanego kamienia kotłowego, który doprowadza do szybszej awarii sprzętów gospodarstwa domowego. Zamontowanie funkcjonalnego zmiękczacza, pozwoli zniwelować ten problem i tym samym ochronić sprzęt domowy.

Filtrowanie wody, czyli usuwanie z niej wszelkich metali ciężkich, a także bakterii i wirusów pozwala na spożywanie czystej i świeżej wody, wolnej od drobnoustrojów. Jest ona znacznie zdrowsza i smaczniejsza, bardzo często zawiera również minerały, które wpływają prozdrowotnie i dostarczają organizmowi niezbędnych do codziennego funkcjonowania witamin.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. W przypadku pytań służymy pomocą.