Filtr węglowy

Strona główna > Filtr węglowy

Filtry węglowe do wody Water Technic

Water Technic to marka naszych najlepszych zmiękczaczy i filtrów. Zaprojektowaliśmy je tak, by dostarczały znakomitych efektów uzdatniania wody przy zachowaniu ekonomiki działania i bezkompromisowej trwałości. Wprowadziliśmy do nich wiele innowacyjnych rozwiązań, jak np. 4-cyklowy zawór sterujący typu up-flow w zmiękczaczu wody czy podwójną mineralizację i jonizację wkładem Redox w filtrze odwróconej osmozy. Wszystkie urządzenia z tej linii wytwarzane są na nasze zamówienie – z zachowaniem najwyższych standardów jakości – przez wiodących producentów z USA i Europy. Posiadają certyfikaty żywnościowe i atesty konsumenckie oraz objęte są najdłuższymi na rynku gwarancjami.

Water Technic to marka naszych najlepszych zmiękczaczy i filtrów. Zaprojektowaliśmy je tak, by dostarczały znakomitych efektów uzdatniania wody przy zachowaniu ekonomiki działania i bezkompromisowej trwałości. Wprowadziliśmy do nich wiele innowacyjnych rozwiązań, jak np. 4-cyklowy zawór sterujący typu up-flow w zmiękczaczu wody czy podwójną mineralizację i jonizację wkładem Redox w filtrze odwróconej osmozy. Wszystkie urządzenia z tej linii wytwarzane są na nasze zamówienie – z zachowaniem najwyższych standardów jakości – przez wiodących producentów z USA i Europy. Posiadają certyfikaty żywnościowe i atesty konsumenckie oraz objęte są najdłuższymi na rynku gwarancjami.

Filtr węglowy do wody Water Technic

Najwyższe standardy uzdatniania wody!
Zadaniem filtra węglowego z serii Water Technic jest oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i organicznych
(m.in. żelaza, chloru, pestycydów) oraz jej  uszlachetnianie (węgiel poprawia utlenialność wody, klaruje ją, niweluje niepożądany zpach oraz podnosi walory smakowe). Zastosowanie dużego 20-calowego korpusu z wkładem ze spiekanego węgla aktywowanego oznacza nie tylko wysoką wydajność roboczą filtra i skuteczność uzdatniania wody, ale też rzadkie wymiany wkładu (średnio raz na pół roku). Filtr węglowy Water Technic może być montowany samodzielnie w celu fizyko-chemicznego oczyszczenia wody lub jako uzupełnienie instalacji składającej się z filtra mechanicznego oraz zmiękczacza wody. Zarówno korpus filtra jak i wkład węglowy posiadają certyfikat żywnościowy Polskiego Zakładu Higieny. W skład zestawu wchodzi: wytrzymały korpus z mosiężnymi gwintami i odpowietrznikiem, wkład ze spiekanego bloku węgla aktywowanego, stopka montażowa ścienna, klucz do odkręcania korpusu oraz dysk centrujący wkład.

Do pobrania

Co to jest filtr węglowy?

Filtry do wody są to urządzenia, które powszechnie wykorzystywane są do uzdatniania wody wodociągowej bądź też z własnego ujęcia. Dzięki temu spełnia ona wszystkie, określone normy i nie szkodzi zdrowiu ludzkiemu. Popularnymi rodzajami filtrów są filtry z węglem aktywnym, które mają świetne parametry oczyszczające surową ciecz. Węgiel, ze względu na swoją porowatą strukturę, jest idealnym materiałem filtracyjnym, który ma bardzo wysokie właściwości sorpcyjne.

Węglowe filtry do wody pochłaniają między innymi chlor, a także jego pochodne, a nawet mangan i siarkowodór, dzięki czemu znacznie polepszają smak, zapach oraz barwę wody kranowej. Co więcej, filtry węglowe wykorzystywane są także do podnoszenia odczynu pH cieczy. Produkty te nie podlegają regeneracji.

Oczyszczoną przez filtry węglowe wodę można wykorzystywać do gotowania, a także do picia. Warto jednak podkreślić, że węgiel aktywny nie usuwa osadów, które wpływają na twardość wody, dlatego kupując filtry węglowe, dobrze jest również zdecydować się na wysokiej jakości zmiękczacz.

Jak działa filtr węglowy do wody?

Dostępne w naszej ofercie filtry z węgla wykonane są z dużego, 20-calowego korpusu z wkładem węgla spiekanego, dzięki czemu są w stanie naprawdę wydajnie oczyszczać. Mają dużą skuteczność uzdatniania wody, jak również nie trzeba wymieniać w nich zbyt często wkładów.

Działanie filtrów węglowych polega przede wszystkim na adsorpcji, czyli pochłanianiu zanieczyszczeń. W przypadku natomiast chloru czy też jego pochodnych, węgiel aktywny jest katalizatorem. W momencie zetknięcia się danej substancji dochodzi do przemiany, np. wolnego chloru w chlorowodór. Oczyszczanie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zachodzi w momencie przepływania cieczy przez filtr spiekanego węgla. Ciecz, która dostaje się bezpośrednio do kranu, jest wolna od różnorodnych związków i zdatna do picia.

Gdy woda przepływa przez filtr, chemikalia przyklejane są do węgla. Należy też podkreślić, że skuteczność oczyszczenia zależy od przepływu i temperatury wody, dlatego warto wykorzystywać filtry węglowe z niskociśnieniową i zimną wodą. Filtr węgla aktywnego jest najskuteczniejszy w temperaturze około 10 stopni Celsjusza.

Zastosowanie węglowych filtrów do wody

Filtry węglowe mają bardzo szerokie zastosowanie w uzdatnianiu wody pitnej i usuwaniu z niej różnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Wykorzystywane są powszechnie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i firmach czy też zakładach przemysłowych. Według badań, które przeprowadzone zostały w Stanach Zjednoczonych, wykazano, że filtry, które zawierają węgiel aktywny, są w stanie usunąć nawet od 60% do 80% różnych substancji chemicznych. Dlatego cieszą się aż tak dużą popularnością.

Poniżej przedstawiamy, jakie substancje dokładnie usuwa filtr węglowy.

  • Chlor i jego pochodne – jest to popularna substancja, która znajduje się w wodzie. Może ona być wyczuwalna zarówno w przypadku, gdy korzysta się z wody ze studni, jak i wody wodociągowej. Chlor negatywnie wpływa na jakość oraz smak wody, sprawia także, że jest ona dość nieprzyjemna w użytkowaniu, zwłaszcza podczas kąpieli. Chlor może prowadzić, np. do podrażnień skóry. Obecność tej substancji w wodzie oraz jej pochodnych mogą być też pozostałościami po dezynfekcji wody wodociągowej. Aby zatem poprawić barwę oraz smak cieczy, warto zamontować filtr węglowy.
  • Fosforan – obecność fosforanów może wynikać z nieszczelności kanalizacji. Substancja ta najczęściej znacznie pogarsza zapach oraz wygląd wody, gdyż doprowadza do mętności cieczy.
  • Pestycydy – węgiel aktywny świetnie radzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju pestycydów. Jest w stanie usunąć około 14 najczęściej występujących i spopularyzowanych substancji. Wśród pestycydów należy wymienić między innymi herbicydy, fungicydy, insektycydy, które wykorzystuje się powszechnie do ochrony upraw rolniczych. Niestety, ich regularne i nieświadome picie wraz z wodą może doprowadzić do negatywnych skutków zdrowotnych. Korzystając zatem z wody z własnego ujęcia, warto zdecydować się na montaż filtra węglowego.
  • Farmaceutyki – środki farmaceutyczne, które należy rozumieć jako syntetyczne, ale też naturalne substancje chemiczne, które pochodzą z leków wydawanych na receptę lub też leków weterynaryjnych. Tego typu zanieczyszczenia mogą dostać się do wody z nieszczelnych kanalizacji. Niektóre osoby wyrzucają również przeterminowane leki do toalety i rozpuszczają je w ten sposób w wodzie. Wysokiej jakości filtry węglowe Water Technic, dostępne w naszej ofercie, świetnie radzą sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju substancji z surowej cieczy. Farmaceutyki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia.
  • Mikroplastik – odpady z tworzyw sztucznych, które nie ulegają degradacji w wodzie tak, jak materiały naturalne. Skuteczne filtry węglowe świetnie radzą sobie z usuwaniem wszelkich odpadów mikroplastiku większych niż 2 mikrony.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Sprzedajemy wysokiej jakości filtry węglowe marki Water Technic, które świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku wody z własnego ujęcia, jak i wody wodociągowej.