Zmiękczacze wody

Strona główna > Zmiękczacze wody

Zmiękczacze wody

Twarda woda jest dużym problemem wielu gospodarstw domowych w całej Polsce. Wytrącający się z niej tak zwany kamień kotłowy osadza się najczęściej na wewnętrznych częściach sprzętów gospodarstwa domowego, doprowadzając tym samym do niechcianych awarii. Co więcej, osad szkodzi również włosom, cerze oraz ubraniom. Aby poradzić sobie z tymi niedogodnościami, warto zdecydować się na montaż funkcjonalnego zmiękczacza, który w szybki i skuteczny sposób pomoże pozbyć się twardości z wody.

W naszej ofercie znajdziesz praktyczne zmiękczacze wody polecanych marek: Water Technic, Hydro i Hydro Plus, Hydreco, Premium Filters. Wszystkie urządzenia w bardzo łatwy sposób się montuje i obsługuje. Wystarczy zapoznać się wcześniej z informacjami zawartymi w dołączonej instrukcji obsługi.

Zmiękczacze wody
Hydro i Hydro Plus

Dwuelementowe
zmiękczacze wody
Water Technic

zmiekczacze water technic wybrane

Zmiękczacze wody
Water Technic

Zmiękczacze wody
Hydreco

Zmiękczacze wody
Premium Filters (Pentair)

Urządzenia do zmiękczania wody

Twarda woda zawiera nadmiar związków: magnezu i wapnia. Zasada działania każdego zmiękczacza wody jest prosta, polega na wymianie jonowej. Nadmiar magnezu oraz wapnia zostają zastąpione neutralnymi jonami sodu, dzięki czemu z wody przestaje wytrącać się białawy osad. Proces zmiękczania odbywa się na bieżąco, podczas poboru wody. Ciecz przepływa przez wysokojakościowe złoże żywiczne, to ono odpowiada za wymianę jonową.

Domowe zmiękczacze do wody Hydreco

Zmiękczacze do wody Hydreco świetnie sprawdzą się do użytku domowego. Zostały wyposażone w wysokojakościowe złoże żywicy jonowymiennej i wielofunkcyjne złoże EcoMix. Co więcej, głowica ma wbudowany by-pass oraz mixing wody surowej ze zmiękczoną. Sprzedajemy zmiękczacze Hydreco ze złożem 10l, 25l oraz 45l. Urządzenie posiada sterownik z menu w języku polskim.

Zmiękczacze wody Hydro i Hydro Plus

Łatwe w obsłudze zmiękczacze wody Hydro i Hydro Plus wyposażone zostały w wysokojakościowe złoża żywiczne odpowiedzialne za zmiękczanie wody. Linia Hydro posiada certyfikowaną jonowymienną żywicę polisferyczną, a także między innymi automatyczny sterownik objętościowy BNT z menu w języku polskim czy dodatkowe zabezpieczenie antyzalaniowe.

Zmiękczacze linii Hydro Plus zostały natomiast wyposażone w wysokiej jakości żywicę monosferyczną (jednolite ziarna o wyższej wydajności) marki Lewatit S1567 lub Dowex. Ponadto, urządzenia te mają również nowoczesne sterowniki z wbudowanym wodomierzem, dużym, podświetlanym ekranem oraz menu w języku polskim.

Zmiękczacze wody Water Technic

Zmiękczacz wody Water Technic został wyposażony w 4-cyklowy zawór sterujący typu up-flow z funkcją suchego zbiornika oraz alarmem niskiego stanu soli i możliwością wpięcia generator chloru (w celu okresowej dezynfekcji złoża). Sprzedajemy urządzenia wypełnione specjalną monosferyczną żywicą o wysokiej wydajności (Lewatit S1567 lub Dowex). Co istotne, regeneracja złoża odbywa się w trybie up-flow (czyszczenie przeciwprądowe) i w sposób proporcjonalny, dzięki czemu następuje niższe zużycie soli na płukanie.

Zmiękczacze wody Water Technic Superior

Nowoczesne urządzenia zmiękczające marki Water Technic, które wyposażone zostały w wysokojakościową głowicę sterującą Water Technic Superior. Została ona zaprojektowana w taki sposób, że jest w stanie zmiękczyć, ale i uzdatnić mocno zabrudzoną mechanicznie wodę. Sprzęt został wyposażony również w specjalny alarm, który informuje o niskim stanie soli.

Zmiękczacze wody Premium Filters

Zmiękczacze wody Premium Filters są w pełni automatyczne i mają wbudowaną 5-cyklową głowicę sterującą. Działają również w systemie tak zwanym objętościowym. Oznacza to, że regenerują złoże po pobraniu określonej ilości wody. Każdy zmiękczacz od Premium Filters został wyposażony w złoże żywiczne o pojemności 30l.