Co to jest i jak działa filtr jonizujący?

Choć dostawcy wody podejmują czynności przyczyniające się do poprawy jej jakości, może ona jednak zawierać między innymi metale ciężkie, które negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie ludzkie, drobne zabrudzenia, np. piasek żwirek, zalegające w rurach lub też w kranie, a niekiedy nawet wirusy i bakterie. Warto zatem zdecydować się na samodzielne uzdatnienie wody kranowej, dzięki temu stanie się ona wolna od wszelkich związków chemicznych oraz zyska między innymi o wiele lepszy smak czy zapach. Jednymi z popularniejszych oczyszczaczy wody są filtry jonizujące. Jak działają te urządzenia? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czym są filtry jonizujące?

Głównym zadaniem filtrów jest oczyszczanie, czyli tak zwane uzdatnianie wody przede wszystkim wodociągowej. Filtr zatrzymuje drobne zanieczyszczenia, np. piasek i żwir, które mogą gromadzić się w rurach, ale także usuwa szkodliwe związki zawarte w wodzie, między innymi żelazo, chlor, pestycydy i wiele innych. Filtr jonizujący to urządzenie, które zostało wyposażone nie tylko we wkłady filtrujące, ale także w mineralizator, membranę osmotyczną oraz zaworek, dzięki któremu można usunąć nadmiar wodoru.

Filtry jonizujące – jak działają?

Filtry jonizujące umieszcza się najczęściej w szafkach pod umywalką lub też zlewozmywakiem i podłącza bezpośrednio do kranu. Ich działanie jest proste, oprócz filtracji, produkują również wodę, tak zwaną alkaliczną. Jest to woda o wysokim pH, świetnie odkwasza organizm, wspomaga pracę nerek i pozytywnie wpływa na procesy trawienne w organizmie.

Woda zjonizowana jest wytwarzana w procesie elektrolizy, czyli rozkładu cząsteczki pod wpływem przyłożonego napięcia elektrycznego. Jedna cząsteczka zostaje naładowana jonami hydroksylowymi OH-. Dzięki temu procesowi staje się ona alkaliczna, zwiększa swoje pH i dochodzi do redukcji ORP. Filtry jonizujące Water Technic produkują zatem wodę bogatą w sporo dodatnio naładowanych minerałów, np. w wapń, potas, magnez, które pozytywnie wpływają na ludzkie zdrowie.

Właściwości wody alkalicznej

Nie da się ukryć, że woda alkaliczna świetnie nawadnia. Przez wielu nazywana jest również wodą życia. Organizm ludzki składa się aż z 70% wody, dlatego to jej jakość odgrywa aż tak istotną rolę w życiu człowieka.

Regularne picie wody alkalicznej pozwala także walczyć ze zmęczeniem, szybszym starzeniem się organizmu, czyli namnażaniem wolnych rodników, a przede wszystkim wzmacnia odporność. Wodę alkaliczną należy pić codziennie, zaleca się rozpocząć każdy dzień od jednej szklanki wody na czczo. Nie da się ukryć, że jest ona także polecana osobom, które dbają o dietę i chcą zrzucić kilka kilogramów.

Filtry jonizujące Water Technic

Jednymi z polecanych filtrów, służących do produkcji wody alkalicznej są filtry RO z jonizatorem wody Water Technic. Co ciekawe, sprzęt ten składa się z 4-cyklowego zaworu sterującego typu up-flow w zmiękczaczu wody, a także wkładu Redox, który odpowiada za jonizację wody oraz jej mineralizację. Produkt ten ma niezbędne certyfikaty żywnościowe oraz atesty konsumenckie. Ponadto ma aż 5-letnią gwarancję.

Nowoczesne filtry jonizujące wodę to innowacyjne rozwiązanie na rynku. Dzięki nim nie tylko można oczyścić wodę z toksyn czy drobnego piasku, ale także wyprodukować prozdrowotną wodę alkaliczną o wysokim pH, która świetnie nawadnia oraz odkwasza organizm. Warto zdecydować się na zakup bezpiecznych i wysokojakościowych filtrów jonizujących Water Technic, które mają niezbędne atesty żywnościowe i konsumenckie, a także jedną z najdłuższych na rynku gwarancji.

Łukasz Tabin