Czym jest filtr samoczyszczący do wody?

Czysta woda, o estetycznym kolorze i przyjemnym zapachu? To możliwe. Tutaj z pomocą przychodzi filtr samoczyszczący. Czym jest takie urządzenie i dlaczego warto zdecydować się na wspomniany zakup? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Filtr samoczyszczący – co to?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest wspomniany w tytule filtr samoczyszczący, inaczej filtr wstępny. Jest to mosiężny filtr z funkcją opłukiwania wewnętrznej siatki filtracyjnej (osadnika). Ów filtr wyposażony został w przezroczysty klosz, dzięki któremu można na bieżąco kontrolować stopień zabrudzenia wody.

Filtr samoczyszczący to filtr mechaniczny. W zależności od naszych potrzeb i preferencji może być zamontowany jako filtr wstępny ‒ przed zmiękczaczem wody lub jako filtr samodzielny. Filtr jest bezproblemowy w czyszczeniu. Wystarczy otworzyć zawór spustowy, który znajduje na dole filtra. Pod wpływem ciśnienia zanieczyszczenia zostaną odprowadzane na zewnątrz ‒ do kanalizacji bądź do podstawionego pojemnika.

Filtr samoczyszczący Water Technic ‒ dlaczego warto?

Brudna, żółta woda o nieprzyjemnym zapachu nie tylko popsuje nam samopoczucie, ale będzie miała negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dobrze więc w porę temu zapobiec i oszczędzić sobie nerwów.

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w filtr samoczyszczący?

  • Filtr zatrzyma wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne, począwszy od piasku, po rdzę, osady, zanieczyszczenia organiczne.
  • Zakup i eksploatacja filtra nie generują wysokich kosztów.
  • Obsługa urządzenia nie sprawia najmniejszych problemów.
  • Filtr wykonany został z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów ‒ z całą pewnością będzie doskonale spełniał swoją funkcję przez długi, długi czas.

Podsumowanie

Filtr samoczyszczący to urządzenie, dzięki któremu z wody zostaną usunięte wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, na przykład piasek i rdza. Ów filtr może spełniać rolę filtru wstępnego ‒ przed zmiękczaczem wody, jak i pracować samodzielnie.

Łukasz Tabin