Spora część gospodarstw domowych w Polsce jest podłączona do wody wodociągowej. Warto podkreślić, że spełnia ona wszelkie normy i nadaje się do bezpośredniego spożycia. Większość osób nadal obawia się jednak pić wodę prosto z kranu. Aby zatem wyeliminować wszystkie obawy, warto zdecydować się na podłączenie sprawdzonego filtra podzlewozmywakowego. Czym jest to urządzenie? W jaki sposób działa? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu.
Woda wodociągowa
Woda z wodociągów tak zwana woda kranowa, spełnia rygorystyczne wymogi prawa polskiego oraz unijnego, nadaje się zatem do bezpośredniego spożycia. Mimo wszystko substancje, które na bieżąco ją dezynfekują, bardzo często nadają jej charakterystyczny posmak, który nie każdy lubi. Spora część Polaków nadal boi się również spożywania kranówki i jej nie pije, za to chętnie kupuje na przykład wodę butelkowaną. Aby jednak ograniczyć nieco zużycie plastiku, warto zdecydować się na montaż sprawdzonego filtra, wtedy można wyeliminować wszystkie obawy, związane z jakością wody wodociągowej.
Filtry podzlewozmywakowe
Filtry podzlewozmywakowe lub też podzlewowe, to urządzenia, które wykorzystuje się do podwyższenia jakości wody bezpośrednio w punkcie poboru. Montuje się je tuż pod zlewem, stąd zawdzięczają swoją nazwę. Na rynku dostępnych jest sporo filtrów podzlewozmywakowych, które poprawiają zapach, smak i kolor cieczy. Dzięki nim można usunąć wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, na przykład piasek żwir, kamień, ale także zanieczyszczenia organiczne czy nieorganiczne.
Filtry podzlewozmywakowe – zasada działania
Zasada działania filtra podzlewozmywakowego jest bardzo prosta. Przyłącza się go do zasilającej wody, a następnie ciecz przepływa przez jeden z wkładów, na przykład osmotyczny, kapilarny lub też węglowy i uzdatniona, trafia do kranu. Sposób działania może się nieznacznie różnić od wybranego filtra.
- Filtr podzlewozmywakowy Hydro Slim – woda jest filtrowana na bieżąco. To typowy filtr kapilarny, który w przeciwieństwie do systemów odwróconej osmozy, nie wymaga magazynowania wody w osobnym zbiorniku. Jest bardzo kompaktowy.
- Filtr R08 – urządzenie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne, chemiczne: pestycydy, fenole, benzen. Jego działanie bazuje na systemie odwróconej osmozy. Dodatkowo, został wyposażony w liniowy wkład węglowy.
- Filtr pod zlew R07 – Oczyszcza wodę, ale także zaopatruje ją w mikroelementy oraz jonizuje. Zawiera specjalny wkład z glinki bioceramicznej, która jest nasycona jonami i emituje promieniowanie podczerwone. Woda, która płynie z kranu, jest nie tylko czysta, ale także wspomaga metabolizm i usuwanie wolnych rodników z organizmu.
Filtry podzlewozmywakowe to urządzenia, które montowane są bezpośrednio przy źródle poboru. Zazwyczaj pod blatem znajduje się wylewka wody filtrowanej, a reszta systemu jest ukryta pod zlewem. Dzięki temu bez problemu można go zamontować zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu. Nowoczesne filtry podzlewowe usuwają wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne i chemiczne. Woda, przepływając przez wkład filtrujący, ulega oczyszczeniu. Odkręcając kran, można korzystać z czystej wody.