Filtry do wody – wszystko co musisz wiedzieć?

Oczyszczona z zabrudzeń mechanicznych, a także nadmiaru związków organicznych i nieorganicznych woda, jest o wiele smaczniejsza, a także ma lepszy zapach. Filtrowanie wody poprawia ogólną jakość cieczy, a także chroni przed ewentualnymi szkodliwymi dla zdrowia zanieczyszczeniami.

Warto podkreślić, że woda z sieci wodociągowej jest oczyszczana przez dostawcę, natomiast zawarte w niej środki dezynfekujące, np. chlor, mogą pogarszać ogólny jej smak i wygląd. Dlatego warto zdecydować się na montaż sprawdzonego filtra polecanej marki. Naszym klientom proponujemy zakup kilku rodzajów filtrów. Przede wszystkim oferujemy urządzenia marki Water Technic, Hydro, Hydro Triple i filtry Premium Filters.

Filtry do wody od Technika Wody – zastosowanie

Dysponujemy między innymi popularnymi filtrami kuchennymi, kompaktowymi i niezwykle skutecznymi oraz filtrami samoczyszczącymi, które idealnie sprawdzą się do redukcji sporych ilości zanieczyszczeń. Zalegający w filtrze brud ulega samoczynnemu usunięciu. W naszej ofercie znajdują się także w filtry węglowe, które mają wysokie właściwości sorpcyjne, pochłaniają między innymi chlor, a także jego pochodne, a nawet mangan i siarkowodór. Węgiel ma także właściwości uszlachetniające, ponieważ poprawia utlenialność wody, klaruje ją i niweluje niepożądany zapach.

Osobom, którym zależy dodatkowo na podwyższeniu pH wody, szczególnie polecamy zakup filtrów Water Technic z jonizatorem Redox Oxy Low. Urządzenie produkuje tak zwaną wodę alkaliczną, która dostarcza niezbędnych dla zdrowia minerałów, czyli magnezu, wapnia, potasu i sodu. Warto też podkreślić, że woda alkaliczna ma właściwości redukujące wolne rodniki w organizmie, które odpowiedzialne są między innymi za procesy starzenia się.

Filtry Hydro Triple można zamontować bezpośrednio do przyłącza wody, np. w piwnicy lub też w kuchni, pod zlewozmywakiem. Świetnie sprawdzą się także jako filtry do wody kranowej wstępne, wykorzystywane tuż przed użyciem zmiękczacza i sprzętu uzdatniającego wodę. Składają się one z trzech dziesięciocalowych korpusów, które połączone są jednym uchwytem.

Filtry do wody z kranu Premium Filters to urządzenia zbudowane z membrany kapilarnej, wkładu mineralizującego i alkalizującego. Dzięki czemu świetnie oczyszczają ciecz z nadmiaru różnych związków organicznych i nieorganicznych, a także drobnych zanieczyszczeń, na przykład żwiru, pyłu czy piasku.

Bardzo popularnym urządzeniem w ofercie Technika Wody są także filtry do wody studziennej Hydro Multi. Jak wiadomo, woda z własnego ujęcia bardzo często jest zanieczyszczona, nie tylko nadmiarem żwiru, piasku czy też związków organicznych lub nieorganicznych, ale także bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami. Mogą one mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzkie. Taką wodę należy poddać badaniu, a następnie odpowiednio uzdatnić, wykorzystując filtry do wody studziennej Hydro Multi. Montując je, można mieć pewność, że surowa ciecz zostanie zdezynfekowana, ale również zmiękczona i zmineralizowana.

Filtry do wody – jak działają?

Zasada działania filtra jest bardzo prosta. Podstawowym wyposażeniem każdego urządzenia filtrującego jest wkład. Woda przepływająca przez filtr, podlega uzdatnieniu, a wszelkie zanieczyszczenia w niej zawarte są pochłaniane przez konkretny wkład. Filtry z wkładem mechanicznym zatrzymują między innymi piasek, żwir, zawiesiny i rdzę. W filtrach z wkładem węglowym natomiast znajduje się zazwyczaj węgiel aktywny, który pochłania zanieczyszczenia chemiczne i organiczne. Typowe filtry odżelaziające usuwają znów nadmiar takich pierwiastków jak żelazo i mangan.

Odkręcając kran, można od razu korzystać z oczyszczonej wody i używać ją do gotowania.

Montaż urządzenia jest bardzo łatwy. Kupując filtr do wody kranowej ze sklepu Technika Wody, klient otrzymuje również czytelną instrukcję obsługi do samodzielnego montażu.

Jakie są zalety filtrów do wody?

Warto zdecydować się na montaż filtra do wody z kranu, ponieważ dzięki temu, jak już zostało wcześniej wspomniane, można znacznie poprawić smak, zapach, ale nawet wygląd cieczy. Drugą, ważną korzyścią jest fakt, że poprawia się ogólną jakość wody wodociągowej. Co więcej, filtr do wody z kranu skutecznie blokuje najmniejsze cząstki oraz zanieczyszczenia, nawet do 0,0001 mikrona. Ponadto, oczyszczona woda nie zawiera żadnych, innych związków, dlatego nie ma ona negatywnego wpływu na przygotowywane napoje, na przykład kawę lub herbatę.

Filtry do wody są urządzeniami bardzo wydajnymi, gdyż filtrujących wkładów nie trzeba zbyt często wymieniać. Ponadto, są niezawodne i praktycznie bezobsługowe, wystarczy je jedynie prawidłowo zamontować. Montaż filtrów nie generuje żadnych, dodatkowych kosztów, dzięki czemu są one bardzo niskie w utrzymaniu. Jedynym kosztem, jaki regularnie należy ponosić, jest wymiana co jakiś czas wkładu, a także serwisowanie urządzenia.

Łukasz Tabin