Jak pozbyć się zanieczyszczeń w wodzie z kranu

Warto mieć na uwadze fakt, że w wodzie kranowej znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia, między innymi metale ciężkie, pestycydy, wirusy, bakterie. Pamiętać też należy o twardości ‒ kamień osadzający się na dnie czajnika, po wewnętrznej stronie rur czy na grzałce w pralce zmniejsza żywotność sprzętów i może być przyczyną awarii. Co zrobić, aby pozbyć się zanieczyszczeń z H20 i poprawić jej jakość?

Oczyszczanie wody z kranu 

Woda z kranu może mieć przyjemny zapach i kolor, być zdrowa i dobra w smaku. Jak tego dokonać? 

  • Filtry RO ‒ dużą pomocą będą tutaj filtry odwróconej osmozy. Takie urządzenia nie tylko usuną 99,8% zanieczyszczeń, ale dodatkowo zmineralizują wodę i podniosą jej pH. 
  • Lampy Hydro Steri ‒ to wysokiej jakości filtry, które stanowią gwarancję poprawy jakości wody. Dzięki lampom z wody usunięte zostaną drobnoustroje i bakterie. Filtry są idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych. 
  • Oczyszczacz wody Hydro Pure 100 ‒ stacja uzdatniania na węglu aktywowanym, dzięki której z wody zostaną usunięte zarówno zanieczyszczenia chemiczne, jak i organiczne. Co więcej, stacja uszlachetni wodę, pozytywnie wpłynie na jej smak i klarowność. 
  • Filtry do wody narurowe Hydro Basic ‒ Hydro Basic to zestaw certyfikowanych korpusów oraz różnego typu wkładów filtrujących ‒ mechanicznych, węglowych, odżelaziających oraz zmiękczających. 
  • Oczyszczacze wody Hydro Pure 30 i 50 ‒ to podwójne i potrójne filtry na jednym uchwycie, które wyposażyć można w różnego typu wkłady. W zależności od potrzeb zaopatrzyć się możemy we wkłady piankowe, które usuną zanieczyszczenia mechaniczne, między innymi piasek, wkłady węglowe, dzięki którym pozbędziemy się substancji chemicznych czy też w filtry zmiękczające i odżelaziające. 

To zaledwie kilka z dostępnych opcji. W przypadku problemów z wyborem warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą w doborze odpowiedniego sposobu uzdatniania wody. 

Podsumowanie 

Każdy z nas odczuje poprawę jakości wody z kranu. Usunięcie zanieczyszczeń oraz uszlachetnienie H2O sprawią, że woda będzie zdrowsza, zyska przyjemny zapach i kolor. W jaki sposób można usunąć z wody zanieczyszczenia? Wśród dostępnych rozwiązań między innymi znajdują się filtry RO, lampy Hydro Steri, oczyszczacz wody Hydro Pure 100. 

Łukasz Tabin