Nowe rozmiary i funkcje w zmiękczaczach wody Water Technic

Zmiękczacze wody z serii Water Technic to jedne z najpopularniejszych zmiękczaczy na polskim rynku wodnym. Charakteryzują się wysoką wydajnością dzięki zastsowaniu specjalnej monosferycznej żywicy i regeneracji przeciwprądowej (up-flow), są też oszczędne w konsumpcji wody i soli podczas czyszczenia złoża i mają bardzo długą 10-letnią gwarancję. Teraz rodzina modeli Water Technic powiększyła się o nowe, duże stacje dwuelementowe, a głowica sterująca zyskała funkcje regneracji proporcjonalnej, suchego zbiornika oraz niskiego alarmu soli!

Zmiękczacze wody Water Technic – nowe funkcje


Oprócz kompaktowych modeli Water Technic 11, 20, 26 i 32 do oferty producenta firmy Technika Wody dołączyły bardzo wydajne, przeznaczone na zwiększone pobory wody i zastosowania półprzemysłowe – stacje o wielkości złóż 35, 50, 65 i 80 litrów. Są one zbudowane na zasadzie oddzielenia butli ciśnieniowej ze złożem monosferycznym od 100-litrowego zasobnika na sól tabletkową. Taka konstrukcja ułatwia ustawienie zmiękczacza w pomieszczeniu oraz jego późniejszą konserwację. Większa ilość złoża oznacza większe wydajności i bardziej liniową pracę w przypadku dużych poborów wody lub zastosowania do bardzo twardej wody.

Głowica sterująca wszystkich modeli Water Technic została wyposażona w nową funkcjonalność: regeneracji proporcjonalnej (inaczej tryb wakacyjny) i suchego zbiornika. Oznacza to jeszcze mniejsze ilości zużywanej wody i soli do czyszczenia złoża, ponieważ urządzenie pobierze zawsze proporcjonalną ilość regenerantów w stosunku do stopnia zabrudzenia żywicy jonowymiennej. Dzięki temu w przypadku naszej dłuższej nieobecności w domu lub małych poborów – zmiękczacz wykona dla higieny regeneracje złoża, ale zużyje bardzo mało wody i soli do płukania.

Alarm niskiego stanu soli pozwala jeszcze wygodniej kontrolować jej ilość w urządzeniu. Działa on w ten sposób, że przy uzupełnianiu soli do zasobnika należy w menu głowicy sterującej zatwierdzić jej ilość. Zmiękczacz Water Technic przeliczy zużycie soli na każde wykonane czyszczenie i zasygnalizuje na wyświetlaczu konieczność uzupełnienia pastylek. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Łukasz Tabin