Jak uzdatnić wodę studzienną?

Korzystanie z wody ze studni ma wiele zalet. Pamiętajmy jednak, że taka woda powinna być oczyszczona i zdezynfekowana. W przeciwnym razie, z kranu poleci brudna, twarda woda o nieprzyjemnym zapachu, a to nie wpłynie korzystnie na nasze zdrowie, samopoczucie, a także na stan armatury. 

W jaki sposób uzdatnić wodę studzienną? Jakie urządzenia warto zakupić? Zachęcamy do lektury! 

Uzdatniacze wody studziennej 

Uzdatniacz wody Hydro Multi 25

Hydro Multi 25 to nowoczesne urządzenie umożliwiające uzdatnienie wody studziennej. Filtr zatrzymuje zawiesiny, związki i pochodne żelaza, manganu, amoniaku, sprawia, że problem z żółtawym kolorem wody znika. Urządzenie wyposażone jest w objętościową głowicę sterującą BNT 165 z menu w języku polskim i by-passem.

Warto też dodać, że opisywany uzdatniacz ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu nie zajmuje wiele przestrzeni. Urządzenie działa w pełni automatycznie. 

Hydro Multi 36 oraz Hydro Multi 48

Hydro Multi 36 oraz Hydro Multi 48 to wydajne, dwuelementowe urządzenia, (osobno butla ze złożem i sterownikiem, osobno zasobnik na sól tabletkową), które sprawią, że jakość widy ze studni znacznie wzrasta. Uzdatniacze wyposażone są w multifunkcyjne złoże Aquamulti  5w1 (Eco Mix), skutecznie zatrzymują żelazo, mangan, amoniak, usuwają twardość wody oraz zawiesiny. 

5w1 Premium Filters by Pentair

Stacje wielofunkcyjne z serii Premium Filters to urządzenia, które stanowią doskonałe rozwiązanie, gdy zawartość niepożądanych związków w wodzie nie jest większa niż 4-krotność normy ustawowej. Stacja wyposażona jest w 25 litrów specjalnego złoża wielofunkcyjnego EcoMix, które oczyszcza wodę z niepożądanych substancji i zmiękcza ją. 

Uzdatnianie wody – dlaczego jest tak ważne? 

Skuteczne zmiękczanie i oczyszczanie wody studziennej związane jest z wieloma zaletami. Jakimi? Wymienić tutaj możemy takie plusy, jak: 

  • brak zacieków i osadów
  • dłuższa żywotność domowych sprzętów
  • lepsza kondycja skóry – brak podrażnień i zaczerwienienia 
  • lepszy smak wody 
  • brak nieprzyjemnych zapachów 

Podsumowanie 

Brudna, pożółkła woda o nieprzyjemnym zapachu to zaledwie niektóre z oznak braku uzdatniania. Warto więc zdecydować się na zakup nowoczesnego uzdatniacza i zyskać czystą, zdrową wodę, ochronić własne zdrowie oraz wydłużyć żywotność sprzętów domowych. 

Łukasz Tabin