Water Technic – certyfikowane zmiękczacze do wody

Twarda woda to problem większości gospodarstw domowych w Polsce. Mimo że nie zagraża ona bezpośrednio życiu ludzkiemu, bardzo często doprowadza do szybszego zużycia się sprzętów AGD, a także do awarii między innymi kotłów grzewczych, czy instalacji wodno-kanalizacyjnych. Ponadto, nie da się ukryć, że twarda woda obniża znacząco jakość oraz smak spożywanych płynów. Warto zatem zdecydować się na montaż funkcjonalnego zmiękczacza do wody. W jaki sposób działają te urządzenia? Jaki produkt warto wybrać do swojego domu? Odpowiadamy poniżej.

Zmiękczacz do wody – co to jest?

Zmiękczacz do wody jest urządzeniem, które bardzo często pozwala pozbyć się charakterystycznej twardości wody, ale także oczyszcza ją z różnorodnych toksyn oraz chloru. Twarda woda zawiera nadmiar magnezu, wapnia oraz soli. Pierwszym sygnałem twardości wody jest osadzanie się charakterystycznego, białego nalotu na naczyniach, na przykład szklankach lub kubkach, czy sprzętach AGD. Nalot ten nazywany jest kamieniem kotłowym i bardzo szybko doprowadza do awarii różnorodnych urządzeń, ponieważ obniża jakość pracy sprzętu.

Nie da się również ukryć, że kosmetyki oraz detergenty znacznie gorzej rozpuszczają się w twardej wodzie, co zwykle generuje dużo wyższe koszty związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Właściciele domów są zmuszeni do częstszego kupowania różnorodnych detergentów, a także kosmetyków. 

Jakie są zalety montażu zmiękczacza wody?

Dzięki zamontowaniu zmiękczacza wody sprzęty AGD, a także instalacje wodno-kanalizacyjne nie ulegają zbyt szybkiemu zużyciu oraz awariom. Co więcej, szacuje się, że dzięki zamontowaniu odpowiedniego zmiękczacza, można zredukować również liczbę zużywanych kosmetyków oraz środków czystości nawet o 60% i tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Zmiękczacze do wody od Water Technic

Aby odpowiednio zmiękczyć wodę i pozbyć się szkodliwych jonów, warto zdecydować się na zakup sprawdzonego zmiękczacza. Na pewno godnymi polecenia I wysokojakościowymi urządzeniami są profesjonalne zmiękczacze od Water Technic. Produkty te wyróżniają się bezawaryjną pracą, solidnością wykonania, a także skutecznym działaniem.

Są to zmiękczacze, w których zastosowano 4-cyklowy zawór sterujący typu up-flow z funkcją oszczędnej regeneracji przeciwprądowej. Co więcej, mają one również system podwójnej mineralizacji i jonizacji wkładem Redox w filtrze odwróconej osmozy. Oznacza to, że woda dodatkowo jest zmineralizowana i znacząco polepszają się jej walory smakowe.

Warto wspomnieć również, że zmiękczacze wody Water Technic mają certyfikat żywności i atesty konsumenckie oraz najdłuższą, gdyż aż 10-letnią gwarancję użytkowania. Dodatkowo, urządzenia te są ekonomiczne, mogą działać w trybie tak zwanego suchego zbiornika, dzięki czemu sól regeneracyjna jest zalewana miękką wodą bezpośrednio przed czyszczeniem złoża. Ponadto, są to również produkty higieniczne. Zmiękczacze od Water Technic bardzo łatwo się użytkuje, można je programować według indywidualnych potrzeb. Menu urządzeń jest w języku polskim.

Warto zdecydować się na montaż certyfikowanego i polecanego zmiękczacza wody, dzięki któremu w łatwy sposób będzie można pozbyć się między innymi jonów wapnia i magnezu, które odpowiedzialne są za twardość wody. Niestety, twarda woda przyczynia się do osadzania się tak zwanego kamienia kotłowego na urządzeniach sanitarnych, czy w rurach instalacji wodno-kanalizacyjnych. Proponujemy zakup polecanych zmiękczaczy od Water Technic, które wyróżniają się niezawodnością, a także między innymi 10-letnią gwarancją użytkowania. Produkty te są bezpieczne i dopuszczone do użytku domowego, gdyż otrzymały między innymi certyfikat żywności.

Łukasz Tabin