Zmiękczacze Technika Wody a problem twardej wody

Problem twardej wody dotyczy większości gospodarstw domowych w Polsce. Przyczynia się ona nie tylko do gorszego funkcjonowania lub awarii sprzętów AGD, ale również może mieć negatywny wpływ na wygląd skóry, a nawet ludzkie zdrowie. Montując profesjonalny zmiękczacz, można szybko i skutecznie pozbyć się tego problemu. Dysponujemy sprzętem polecanych marek, takich jak między innymi: Water Technic, Hydreco, Hydro Plus, Ocean Eco Ocean. Dzięki szerokiej ofercie z pewnością dobiorą Państwo urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zmiękczanie wody – na czym polega?

Twarda woda zawiera spore ilości minerałów, głównie tlenek wapnia oraz magnezu, ale także między innymi krzemiany, azotany oraz wodorowęglan wapnia. Substancje te odpowiedzialne są za tworzenie się tak zwanego kamienia kotłowego, który osadza się na sprzętach AGD, naczyniach czy w rurach, doprowadzając często do awarii. W uproszczeniu proces zmiękczania polega na pozbyciu się z wody minerałów odpowiedzialnych za jej twardość. Dochodzi do tak zwanego zmiękczania jonowego, kationy wapnia i magnezu, wymieniane są na neutralne kationy sodu. Cały proces zachodzi w momencie, gdy woda przepływa przez złoże filtracyjne.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż zmiękczacza?

Stosowanie zmiękczonej wody w gospodarstwach domowych przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim pomaga uwolnić się od osadów, gromadzących się wewnątrz sprzętów, na armaturze sanitarnej czy naczyniach. Ponadto, przyczynia się także do znacznego zmniejszenia zużycia detergentów i środków piorących, dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze. Montaż zmiękczacza wody pozwala również ochronić instalację wod-kan przed niechcianą wymianą rur i innych elementów systemu. Podnosi też znacząco komfort użytkowania wody, ponieważ poprawia się jej smak oraz zapach.

Warto podkreślić, że nasze urządzenia są bardzo łatwe w obsłudze oraz montażu. Do każdego zmiękczacza dołączamy czytelną instrukcję. W razie konieczności zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi. Pracownicy udzielą Państwu wskazówek technicznych.

Łukasz Tabin